BETADINE_Utipatika_CIKK weboldalra_1280x350

 

 

7 dolog, amire készítsd fel az útipatikádat!

 

A nyaralások során sajnos belefuthatunk nem várt egészségügyi problémákba, de egy jól összekészített útipatikával sok panaszt magunk is könnyedén orvosolhatunk. Íme hét tipikus probléma, amire jó, ha van nálad megoldás és egy hasznos bevásárló lista, aminek segítségével felkészülten vághatsz bele az utazásba.

 

  1. Sérülések, horzsolások, enyhe égési sebek


    Bármerre is jártok a világban, legyen az vízpart vagy hegyvidék, kisebb-nagyobb sérülések bárhol érhetnek benneteket. Ilyenkor nem árt, ha van nálatok kéznél ragtapasz, kötszer és persze fertőtlenítőszer. A seb környékének fertőtlenítésére legyen nálatok Betadine® oldat, a sebre pedig, legyen az égési sérülés, horzsolás vagy egyéb sérülés, használjátok a Betadine® kenőcsöt.

  2. Megfázás, nátha, torokgyulladás


    Bizonyára nem újdonság számodra sem, hogy bizony 40 fokos hőségben is össze lehet szedni egy enyhe náthát, egy erősebb megfázást vagy akár egy durva torokgyulladást is. Elég hozzá egy túltolt légkondicionáló vagy nedves fürdőruha, esetleg túl sok hideg ital vagy fagylalt. Nem beszélve egy-két vírusról, amik nyáron is lehetnek aktívak. Ezért egyrészt figyelj oda magatokra, az útipatikádban pedig mindig legyen torokfertőtlenítő spray, szopogatós cukorka és gyulladáscsökkentő, lázcsillapító szer. A gyorsabb gyógyulás érdekében vigyetek magatokkal magas dózisú C-vitamint is.

  3. Leégés


    Leégni nem csak vízparton lehet. Egy laza városnézés vagy egy jó kis kirándulás során is simán rákvörösre sülhettek, ha nem gondoskodsz a megfelelő fényvédelemről. Felnőttek esetében bőrtípustól függően (tónus és érzékenység) válaszd ki a megfelelő faktorszámú naptejet, 3 év alatti kisgyermek számára viszont minimum 50 faktoros, hypoallergén naptejet érdemes beszerezned. A teljes hidratáltság és bőrvédelem érdekében készülj az útra napozás utáni krémmel is, illetve még megfelelő napvédő szerekkel felvértezve se feledkezz meg a leégett bőr kezelésére szolgáló hűsítő krémről vagy zseléről, mert így is előfordulhat, hogy jól jön majd.

  4. Gyomorrontás, gyomorfertőzés


    Ezek azok a problémák, amik a világ egyes helyein frekventáltan előfordulhatnak, de nagy melegben simán összeszedhetjük őket itthon is. Éppen ezért és különösen akkor, ha olyan helyre utaztok, aminek baktériumflórája nagyon eltér a környezetünkétől, egy héttel a nyaralás előtt kezdjetek el probiotikumot szedni, ami segít megőrizni egészséges emésztést és támogatja a szervezet kórokozókkal szembeni küzdelmét. Baj esetére pedig pakolj be széntablettát és egyéb hasmenés esetére javasolt, vény nélkül kapható szereket.

  5. Úti betegségek


    Sokan még felnőttként sem bírják a hosszú autós vagy a repülős utazásokat, kisgyermekeknél pedig még gyakoribb, hogy ezek során hányingerük lesz. A nagy meleg pedig erre még simán rádobhat egy lapáttal. Ha eleve tudod, hogy van a családban, aki hajlamos az utazás közbeni rosszullétre, akkor mindenképpen tegyél be az útipatikádba hányinger elleni tablettát is.

  6. Allergia, rovarcsípések


    Ha bárki a családból allergiás, kiemelten figyelj arra, hogy elpakold a gyógyszerét. Főleg, ha vényre kapható gyógyszert szed és legfőképpen akkor, ha külföldre utaztok. Ez legyen az első, amit bepakolsz, természetesen a többi olyan gyógyszerrel együtt, amit esetleg valakinek a családból rendszeresen szednie kell. Csípős rovarok, szúnyogok pedig mindenhol vannak, így ne hagyd ki a szúnyogriasztót és a viszketés enyhítésére szolgáló gélt sem, illetve ne feledkezz meg a kullancsokról sem!

  7. Egyéb fájdalmak

    Végül gondolj azokra a fájdalmakra is, amikre amúgy nem sűrűn gondolunk, de amik hirtelenül és váratlanul jelentkezve igencsak le tudják húzni a nyaralást. Fejfájás, fogfájás, fülfájás – ezekre nem árt, ha viszel magaddal általános fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő készítmény is.


BEVÁSÁRLÓLISTA ÚTIPATIKÁHOZ

 

  • Rendszeresen szedést igénylő gyógyszerek (allergia gyógyszer, szakorvos által felírt készítmények)

  • Sebtapasz, kötszer, bőrfertőtlenítő szer

  • Torokfertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, magas dózisú C-vitamin

  • Láz- és fájdalomcsillapító, lázmérő

  • Naptej, napozás utáni bőrnyugtató és regeneráló krém, speciális készítmény égésre

  • Probiotikum, széntabletta

  • Hányinger elleni szer

  • Rovarriasztó spray, viszketést enyhítő gél

  • Kisolló, csipesz, kullancs csipesz

 

Betadine® kenőcs povidon-jód tartalmú, vény nélkül kiadható gyógyszer.
A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

 

A Betadine® oldat fertőtlenítőszer.
Fertőtlenítőszerek használatakor ügyeljen a biztonságra! Használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati útmutatót!